Skip to main content

Dažinės ciberžolės (Curcuma longa) yra žoliniai augalai ryškiai geltonais ar oranžiniais šakniastiebiais, kuriuos nuo seno augina ir vartoja visų Azijos šalių gyventojai. Geltonuoju Indijos auksu vadinamas prieskonis kurkuma yra išgaunamas iš dažinių ciberžolių šakniastiebių ir yra pagrindinė kario prieskonių sudėtinė dalis. Dažinių ciberžolių šakniastiebiuose yra nustatyti ne mažiau kaip 235 ingredientai, svarbiausi iš jų – kurkuminoidai, suteikiantys šakniastiebiams geltoną spalvą ir daugelį naudingų savybių. Kurkuminoidai būna kelių formų; didžiausią jų dalį (apie 90 procentų) sudaro kurkuminas, o likusią dalį – jam giminingi demetoksikurkuminas ir bisdemetoksikurkuminas.

Pasaulyje yra atlikta tūkstančiai tyrimų su įvairiais ciberžolių šaknų ekstraktais, kurie atskleidžia jų teigiamą poveikį tam tikroms organizmo sistemoms.

  • Remiantis ilgamete patirtimi ir atliktais tyrimais teigiama, kad dažinė ciberžolė padeda palaikyti normalią kepenų veiklą bei normalią širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją.
  • Mokslininkai nustatė, kad kurkuminas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos.
  • Paskutiniu metu atliekami tyrimai, taip pat ir autoimuninių susirgimų srityje, atskleidžia, kad dažinė ciberžolė padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą.

Leave a Reply