Skip to main content

Foliatai padeda palaikyti normalią psichologinę funkciją ir mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.

Folio rūgštis (vitaminas B9) yra sintetinė, gerai organizmo pasisavinama, foliatų forma. Foliatai priklauso vandenyje tirpių vitaminų B grupei ir dalyvauja daugelyje organizme vykstančių biocheminių reakcijų. Jie nėra sintezuojami žmogaus organizme, todėl reikiamas foliatų kiekis kasdien turi būti gaunamas su maistu arba maisto papildais.

Įrodyta, kad foliatai padeda palaikyti normalią psichologinę funkciją. Jie panaudojami gaminant organizme tam tikrus hormonus, nervinių impulsų pernešėjus ir membranų fosfolipidus, kurie savo ruožtu yra svarbių fiziologinių procesų reguliatoriai. Išanalizavus 11 mokslinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 15 tūkstančių įvairaus amžiaus žmonių, buvo pastebėta sąsaja tarp pakankamo kiekio foliatų ir geros nuotaikos bei psichinės pusiausvyros. Ir priešingai, smarkus foliatų trūkumas organizme siejamas su dirglumu, nuovargiu, dėmesio koncentracijos stoka. Kitame, 3 metų trukmės, tyrime folio rūgšties papildų vartojimas pagerino žmonių pažintinę funkciją (atmintį, informacijos apdorojimo greitį).

Nustatyta, kad foliatai padeda palaikyti normalią kraujodarą, yra reikalingi DNR sintezei ir normaliam ląstelių dalijimuisi. Sulėtėjus ląstelių dalijimuisi organizme, kaulų čiulpuose ima kauptis nesubrendę, nenormaliai dideli eritrocitai su prastai diferencijuotais branduoliais, dėl to palaipsniui ima mažėti eritrocitų skaičius bei hemoglobino kiekis kraujyje, dėl ko pasireiškia silpnumas ir nuovargis. Mokslininkai pripažįsta, kad foliatai padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.

Leave a Reply