Skip to main content

Juoduogiai šeivamedžiai (Sambucus nigra) – puošniai žydintys krūmai, jau tūkstančius metų žinomi ir vertinami, kaip naudingi organizmui. Kuo šeivamedžių uogos naudingos žmogui, žinojo ir Egipto žyniai, ir senovės graikų mokslo autoritetai Hipokratas bei Plinijus, ir liaudies žolininkai Viduramžių Europoje. Dabar ištirta, kad šeivamedžių uogose gausu naudingų maistinių medžiagų, tokių kaip angliavandeniai, baltymai, riebalai, mineralai ir vitaminai, taip pat yra daug natūralių bioaktyvių medžiagų.

  • Šeivamedžių uogose kaupiasi flavonoidai (rutinas, kvercetinas, kempferolis, epikatechinas), antocianinai, fenolinės rūgštys, organinės rūgštys, askorbo rūgštis (vitaminas C), folio rūgštis, taninai, polinesočiųjų riebalų rūgštys omega-3 ir omega-6, antocianinai (cianidin-3-gliukozidas, cianidin-3-sambubiozidas, cianidin-3-rutinozidas, pelargonidin-3-gliukozidas) ir įvairios kitos medžiagos.
  • Manoma, kad dėka bioaktyvių medžiagų, ypač fenolinių rūgčių, flavonoidų ir antocianinų gausos, juoduogiai šeivamedžiai padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą.
  • Atlikti klinikinių tyrimai rodo, kad šeivamedžių uogos ar jų ekstraktai turi teigiamą įtaką imuninės sistemos veiklai.

Leave a Reply