Skip to main content

Kininiai ženšeniai padeda palaikyti normalią pažinimo funkciją, gyvybingumą, budrumą, imuninės sistemos veiklą, padeda mažinti pavargimo jausmą ir nuovargį.

Kininių ženšenių (Panax ginseng) šaknys, stiebai ir lapai Kinijoje tradiciškai naudojami jau daugiau kaip 2000 metų. Ženšeniuose gausų biologiškai aktyvių junginių: triterpeninių saponinų, polisacharidų, peptidoglikanų, riebalų rūgščių, angliavandenių, fenolinių junginių ir seskviterpenų. Svarbiausiais iš šių ženšeniuose esančių junginių laikomi triterpeniniai glikozidai (saponinai) ginsenozidai, taip pat nepriklausantis saponinams gintoninas.

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad ženšenio ekstraktai, vartojant juos vienus ar kartu su dviskiaučio ginkmedžio lapų ekstraktais, turėjo teigiamą poveikį pažintinei funkcijai: padidino teisingų atsakymų tikslumą ir greitį, tiriant koncentraciją ir atmintį. Taip pat klinikinių tyrimų rezultatai atskleidė, kad kininių ženšenių ekstraktai gali padėti pagerinti moterų po menopauzės gebėjimą sukaupti dėmesį bei vyrų fizinę ištvermę ir gyvybingumą.

Leave a Reply