Skip to main content

Žmogus pramiega apie trečdalį savo gyvenimo, ir tai yra svarbu, nes miegas būtinas normaliai fiziologinei ir psichologinei būsenai. Kokybiškas, pakankamos trukmės miegas reikalingas norint atgauti jėgas ir pasiruošti sekančios dienos iššūkiams.

Miego metu organizmas atsijungia nuo išorinio pasaulio signalų, fiziologinės funkcijos susilpnėja, kūnas ilsisi, o smegenys apdoroja ir įvertina būdravimo metu gautą informaciją. Suaugusiam žmogui reikėtų pamiegoti bent 7 valandas per dieną, tačiau daliai žmonių tai nepavyksta: net jei atsigula laiku, jie tiesiog negali užmigti.

Yra daug priemonių, kaip padėti sau ir palaikyti miego kokybę: tam svarbus racionalus darbo ir poilsio režimas, žalingų įpročių vengimas, pakankamas fizinis aktyvumas, užsiėmimas mėgstama veikla, mokėjimas atsipalaiduoti ir, be abejo, visavertės mitybos principų laikymasis.

Kai viskas vyksta sklandžiai, o išeikvotos reikiamų medžiagų atsargos greitai atstatomos, žmogus nepatiria miego sutrikimų. Deja, idealią pusiausvyrą palaikyti pasiseka ne visada. Statistika rodo, kad su miego problemomis susiduria apie 30 % žmonių.

Tam turi įtakos šiuolaikinis gyvenimo būdas: natūralios dienos šviesos trūkumas, greitas tempas, didelis užimtumas, pervargimas, didelis apdorojamos informacijos kiekis ir nuolatinis neigiamos informacijos srautas, stresas bei psichologinė įtampa. Jei žmogui tenka keliauti toli ir pasikeičia laiko juosta, organizmui taip pat tampa sunku prisitaikyti.

Mokslininkai ištyrė, kad nuolat nepakankamai miegantiems žmonėms sunkiau įsiminti informaciją, susikaupti ir susikoncentruoti ties sunkiomis užduotimis; neišsimiegojus padidėja klaidų bei nelaimingų atsitikimų tikimybė.

Laimei, yra tam tikros maisto medžiagos, kurios gali padėti pagerinti miego kokybę. Tarp mūsų savijautos ir suvartojamo maisto yra stiprus ryšys, nes mūsų smegenims, kaip ir kitiems kūno organams, reikia įvairių maistinių medžiagų, kad būtų palaikoma optimali jų funkcija. Ieškant produktų ir medžiagų, galinčių padėti palaikyti psichinės sveikatos balansą ir miego kokybę, mokslininkai atsižvelgia į naujausius atradimus bei į perduodamas iš kartos į kartą tradicines žinias apie maisto medžiagas.

Vertėtų įsiklausyti į savo organizmą ir esant poreikiui praturtinti savo mitybos racioną medžiagomis, padedančiomis palaikyti normalią nervų sistemos veiklą, pagreitinti užmigimo laiką ir pagerinti miego kokybę. Labai patogu, kad dabartinės technologijos leidžia įvairias biologiškai aktyvias medžiagas sutalpinti į vieną nedidelį buteliuką.

Leave a Reply