Skip to main content

Seleno būna tiek augaliniame, tiek gyvuliniame maiste. Turtingiausias šiuo mikroelementu maisto produktas yra bertoletijų riešutai; jo taip pat yra žuvyje ir vėžiagyviuose, mėsoje, grūduose, atogrąžų dirvožemiuose auginamuose vaisiuose ir daržovėse.

Ten, kur dirvožemyje mažai seleno, mažai jo sukaupia ir augalai, todėl tiek augaliniuose, tiek gyvuliniuose maisto produktuose jo gali būti nepakankamai. Didesnė tikimybė, kad seleno gali trūkti tiems, kurie laikosi griežtos dietos, nepilnavertiškai maitinasi, rūko.

Selenas vaidina netiesioginį, bet svarbų vaidmenį antioksidacinėje sistemoje, nes nuo seleno priklausomi fermentai yra katalizatoriai vandenilio peroksido redukcijos reakcijose.

Selenas taip pat dalyvauja ląsteliniame imunitete, paskatindamas aktyvuotų T limfocitų proliferaciją, padidindamas NK ląstelių (natūraliųjų žudikių) aktyvumą. Įrodyta, kad selenas padeda palaikyti normalią plaukų ir nagų būklę. Kai trūksta seleno, nagų guoliuose atsiranda baltos dėmės, plaukuose ir odoje prarandamas pigmentas, plaukai plonėja, atsiranda alopecija (plikimas).

Buvo pastebėta, kad pradėjus vartoti reikiamą kiekį seleno, minėti požymiai išnyko, o plaukų būklė pagerėjo.

Leave a Reply